Calendari i programació Any I i II

 

 Calendari i programació Assignatures Any I (2016-2017)

1er Semestre: BLOC I : Salmòdia i modes I i II – Història del Cant Gregorià I

  • Octubre: 1 , 8, 15, 22, 29  Salmòdia i modes I (Ramon Vilar)
  • Novembre: 5, 12, 19, 26  Història del Cant Gregorià I (Joaquim Garrigosa)
  • Desembre: 3  Història del Cant Gregorià I  (Joaquim Garrigosa)
  • Desembre: 10, 17 Salmòdia i modes II (R. Vilar)
  • Gener: 14, 21, 28 Salmòdia i modes II (R. Vilar)

 

2on Semestre: BLOC I : Història del Cant Gregorià II i BLOC II : Litúrgia i Cant – Temps i Any Litúrgic

  • Febrer: 11, 18, 25 Història del Cant Gregorià II (Joaquim Garrigosa)
  • Març: 4 Seminari de Direcció Música Sacra (Jordi Casals) 
  • Març: 11 Seminari de Composició (Salvador Pueyo)  
  • Març: 18 , 25 Litúrgia i Cant (Joan Baburés)
  • Abril: 1, 8, 29  Litúrgia i Cant (Joan Baburés)
  • Maig:  6, 13, 20, 27 Temps i Any Litúrgic (Joan Josep Moré)
  • Juny:  3 Temps i Any Litúrgic (J. Moré)

 

 Calendari i programació Assignatures any II (2017-2018)

1er semestre: BLOC II : Sagraments i Llibres Litúrgics i BLOC III : Cant del Poble.

  • Octubre: 7, 14, 21, 28 Els Sagraments (Jaume González)
  • Novembre: 4 Els sagraments (Jaume González)
  • Novembre: 11, 18, 25 Els Llibres Litúrgics (Joan Obach)
  • Desembre: 2 Els llibres litúrgics (Joan Obach)
  • Desembre: 9, 16 Cant del Poble (G. Coma/B. Reixach)
  • Gener: 13, 20, 27 Cant del Poble (G. Coma/B. Reixach)

 

2on Semestre: BLOC III: Polifonia; Cant Gregorià i Instrumentació.

  • Febrer: 17, 24 Polifonia (Llorenç Castelló)
  • Març: 3, 10 Polifonia (Llorenç Castelló)
  • Març: 17 Seminari de Cant Gregorià (Juan Carlos Asensio)
  • Març: 24 Cant Gregorià (Oriol Castanyé)
  • Abril: 14, 21, 28 Cant Gregorià (Oriol Castanyé)
  • Maig: 5 Seminari de Música Sacra (Joan Grimal)
  • Maig: 12, 19, 26 Instrumentació (Pau Jorquera)
  • Juny: 2 Instrumentació (Pau Jorquera)      

 

Any I i Any II: BLOC IV: Orgue

Matèries: Improvisació, acompanyament tonal i modal, tècnica organística i repertori litúrgic.

Hi haurà dos nivells:

  • Nivell Inicial: Pablo Taboada
  • Nivell avançat: Eudald Dantí

Possibles orgues:

  • Església dels Teatins
  • Església de Betlem
  • Església de Sta. Anna
  • Església dels Jesuïtes (Casp)
  • Església de la Concepció  
  • Església de Sant Josep Oriol